TA NOWO UTWORZONA STRUKTURA MOŻE SPOWODOWAĆ DUŻE STRATY BITCOINU

Bitcoin i zagregowany rynek krypto walutowy znajdują się obecnie w niepewnej sytuacji po serii silnych odrzuceń widzianych wczoraj wieczorem.
Presja na sprzedaż wywierana w wyniku tych odrzuceń nie była jeszcze wystarczająca, aby zmusić BTC lub inne aktywa poniżej ich kluczowego poziomu wsparcia.
W związku z tym analitycy stają się coraz bardziej ostrożni, jeśli chodzi o krótkoterminowe perspektywy BTC.
Jeden z handlowców wyjaśnił, że pojawiający się ostatnio wzór techniczny wydaje się wskazywać na nieuchronną wadę
Należy zauważyć, że istnieje jedna zasadnicza zmiana, która może unieważnić ten wzór
Bitcoin zebrał się w górę do 11.500 dolarów w ciągu nocy, zanim stanął w obliczu napływu presji sprzedaży, która spowolniła jego wzrost.

Krypto waluta jest obecnie notowana na poziomie 11.000 dolarów.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Mimo, że kupujący przez ostatnie kilka tygodni mieli ścisłą kontrolę nad Bitcoinem, od czasu, gdy opublikował on odrzucenie na poziomie 12.000$, jego pęd maleje.

Może to oznaczać, że musi przejść kolejną fazę konsolidacji, zanim będzie mógł pchać wyżej.
Jeden wzorzec wynikający z tej ostatniej akcji cenowej jest dość niedźwiedzi, co sugeruje, że krypto benchmarku może być skłonne dostrzec zauważalne minusy.

BITCOIN WALCZY O UTRZYMANIE IMPETU W MIARĘ WZROSTU PRESJI NA SPRZEDAŻ.
W momencie pisania, Bitcoin handluje nieco ponad 1% po obecnej cenie 11.100 dolarów.
Kupujący wczoraj próbowali wzniecić świeżą nogę wyżej, ale BTC prowadził tylko do 11.500 dolarów, zanim stracił on swoją siłę i zwijał się niżej.

Jest to drugi zdecydowany odrzut, jaki miał miejsce w ciągu ostatnich kilku dni – pierwszym z nich był masowy selloff BTC, który pojawił się po tym, jak w sobotni wieczór wykorzystał 12 000 USD.

Analitycy zauważają teraz, że krypto waluta może być dobrze ustawiona, aby dostrzec dalsze krótkoterminowe minusy.

Mówiąc o tej możliwości, jeden z traderów powiedział, że sprzedaż na poziomie 12.000 dolarów nie jest „impetem do pominięcia“.

„Spodziewałem się, że silniejsza poniedziałkowa sesja BTC będzie bycza, rozczarowująca, porzuciła nawet późne zachodnie godziny sesji przed zamknięciem. Rzuciliśmy ponad 1500 $ [w] niedzielę po stuknięciu 12.2k, to nie jest pęd do lekceważenia, może bardzo dobrze toczyć się po naszych twarzach“.
Wizerunek dzięki uprzejmości SalsaTekila. Wykres przez TradingView.

OTO CO MOŻE ZADZIAŁAĆ, BY UNIEWAŻNIĆ TĘ SŁABOŚĆ

Bitcoin jest teraz w niepewnej sytuacji, ale przypływy mogą szybko przesunąć się z powrotem na korzyść kupujących w najbliższych dniach.
Ten sam inwestor zauważył później, że jednym z wydarzeń, które może unieważnić uczucia, które podzielił jest 120 milionów dolarów mięty Tether, które właśnie miały miejsce.

Posunął się nawet tak daleko, że zauważył, że ta świeża dostawa stabilnych monet może pomóc napędzać BTC znacznie wyżej.

„Zamknął mój BTC krótki na 11,110 $: obudził się do 120MM $ mięty uwięziowej, co zmienia moją [perspektywę] całkowicie: nowe wzloty dużo bardziej prawdopodobne tylko z powodu tego IMO. Na razie z boku.“

Jak trendy Bitcoin w ciągu najbliższych kilku godzin, jak jego codziennych bliskich podejść może zapewnić inwestorom większy wgląd w jego tendencji krótkoterminowych.